Logo Przyjazny psycholog

Zdradzana i oszukana

Mój mąż od początku małżeństwa mnie zdradzał ale ja dowiedziałam się o tym ostatnia. Przebaczałam Jakubowi zdrady dla dobra naszej córki. Przez 10 lat małżeństwa zawsze mnie krytykował. Ulegałam mu, bo wszczynał kłótnie, krytykował, mówił, że nie umiem gotować, porównywał do swojej matki. 

Jakub dokonał napadu na pewną firmę. Zapadł wyrok skazujący. Trafił do więzienia. Zdałam sobie sprawę, że mąż dbał tylko o swój interes. Nigdy nie interesował się córką. Po wyjściu z więzienia wziął dużo chwilówek. Chciał ratować nasze małżeństwo. Domyślałam się, że przez miesiąc byłoby dobrze - jak zwykle, a potem znowu byłoby to samo. Chciał ode mnie pieniędzy. Jakub za wszelkie swoje niepowodzenia obwiniał mnie. Od kiedy pamiętam, zawsze tak było w naszym związku.

Obecnie mąż wyjechał za granice do pracy. Chce bym wzięła kredyt i spłaciła jego długi. Ja chcę rozwodu bez orzekania o winie, jednak znając męża, domyślam się, że będzie chciał udowodnić moją winę.

Jakub dzwonił do córki. Chciał ją namówić, by z nim zamieszkała. Jednak córka czuje się przez męża manipulowana i niekochana. 

Obecnie czekam na pierwszą rozprawę rozwodową. Obawiam się, że nie dostanę połowy pieniędzy po sprzedaży naszego, wspólnego mieszkania, że Jakub wszystko mi zabierze. 

Jestem psychicznie wykończona tą sytuacją. Nie mam apetytu, mam trudności z zaśnięciem, wybudzam się w nocy, czuję wieczne napięcie w sobie. Czasami krzyczę na moją córkę. To jest jakiś koszmar. Potrzebuję wsparcia, wysłuchania, porady. 

W przypadku potrzeby wsparcia psychologa, budowania wartościowych związków, opanowania stresu, lęku i napięcia - skorzystaj z konsultacji z psychologiem również online. Zapraszam.

Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe. Imiona i nazwiska są fikcyjne. Wszelka zbieżność jest przypadkowa. Wszelkie przedstawione zdarzenia i osoby są fikcyjne.

Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik.  Zaprojektowany przez rawpixel.com / Freepik

Popularne słowa kluczowe...