Logo Przyjazny psycholog

Uzależnienie od aprobaty

Aprobata

Od pewnego czasu mam stałego partnera. Złapałam się na tym, że bardzo zależy mi na jego aprobacie. Wcześniej w przeszłości starałam się zadowalać moich rodziców, właściwie wszystkich chciałam zadowolić. Nie rozumiem dlaczego tak postępowałam.

Jeśli nie zostanę pochwalona przez Piotra to czuję się tak, jakby to ze mną było coś nie tak. Nie cierpię kiedy partner jest ze mnie niezadowolony. Ostatnio podczas weekendu poprosił mnie bym pomogła mu posprzątać w garażu. Nie miałam ochoty w taki sposób spędzać wolnego czasu od pracy. Usłyszałam od niego, że nie może uwierzyć w to, jak bardzo jestem rozpieszczona i leniwa. Poczułam niepokój i strach. Ubrałam na siebie dres i poszłam pomóc mojemu partnerowi uporządkować garaż.

Nie rozumiem samej siebie, dlaczego tak postępuję? Dlaczego podejmuję takie niekorzystne dla siebie decyzje, często wbrew sobie ? Czy coś ze mną jest nie tak? Czy to partner tak wpływa na mnie, że tak się zachowuję?aprobata

 

W przypadku potrzeby wsparcia psychologa, opanowania stresu, lęku i napięcia - rekomendujemy rozmowę / konsultację z psychologiem również online. Zapraszam.

Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe. Imiona i nazwiska są fikcyjne. Wszelka zbieżność jest przypadkowa. Wszelkie przedstawione zdarzenia i osoby są fikcyjne.

Popularne słowa kluczowe...