Logo Przyjazny psycholog

Szantaż emocjonalny 

Szantaż emocjonalny

Nigdy nie myślałem, że napiszę o moim problemie. To dla mnie wstydliwe. Jestem dobrze zarabiającym mężczyzną, który nieźle radzi sobie w życiu. Jednak w życiu prywatnym ulegam swojej matce, nie potrafię wyrazić swojego zdania, często czuję się przegranym.

Zaplanowaliśmy z żoną, że na Sylwestra pojedziemy nad morze. Kiedy powiedziałem o tym mojej matce, zdenerwowała się tym. Od razu usłyszałem: „Jak możesz mi to robić?”, „Jestem stara i schorowana, jak możesz mnie tak zostawić”, „Nie wiadomo jak długo jeszcze będę żyła”, „Ty nie masz serca, ty mnie nie kochasz.” Słysząc takie wypowiedzi kolejny raz poddałem się i zrezygnowałem z wyjazdu z małżonką.

Uświadomiłem sobie, że przez całe życie starałem się zadowalać matkę kosztem swoich pragnień. Nie chcę tak dalej funkcjonować, nie chcę ulegać matce, nie chcę odczuwać poczucia winy. Czy jest jakaś szansa dla mnie?

 

W przypadku potrzeby wsparcia psychologa, opanowania stresu, lęku i napięcia - rekomendujemy rozmowę / konsultację z psychologiem również online. Zapraszam.

Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe. Imiona i nazwiska są fikcyjne. Wszelka zbieżność jest przypadkowa. Wszelkie przedstawione zdarzenia i osoby są fikcyjne.

Popularne słowa kluczowe...