Logo Przyjazny psycholog

Pan Piotr pracował od wielu lat w dobrze prosperującej firmie. Był cenionym pracownikiem, odczuwał satysfakcję z wykonywanej pracy, był sumienny i pracowity. Pewnego dnia został wezwany na rozmowę do dyrektora.

Utrata pracy

Usłyszał, że nie ma miejsca dla niego w firmie. Był zaskoczony tym co usłyszał od pracodawcy. Początkowo nie mógł uwierzyć w to, co mu powiedziano. Wydawało mu się, że to sen a nie rzeczywistość. Początkowo miał w sobie dużo złości w związku ze stratą pracy, bo poczuł się instrumentalnie potraktowany. Potem ogarnęło go przygnębienie, stał się apatyczny. Miał problemy ze snem, często zasypiał o 2 w nocy, budził się o 5 rano, spał tylko po 3 godziny dziennie, stracił apetyt. Jednak codziennie wysyłał swoje CV do różnych pracodawców, ale bezskutecznie. Nikt nie odpowiadał na jego maile. Zaczął myśleć, że jest beznadziejny, że do niczego się nie nadaje, bo nie potrafi znaleźć pracy. To obniżyło jego samoocenę, utracił pewność siebie i poczucie własnej wartości. Poczuł się bezwartościowym człowiekiem, tak jakby nie posiadał żadnych umiejętności.

W tej sytuacji potrzebował wsparcia psychologicznego dzięki któremu zrozumiał, że praca była dla niego na tyle ważna, że kształtowała jego poczucie wartości i nadawała sens życiu. Powoli zaczął zauważać swoje mocne strony i pozytywne aspekty zaistniałej sytuacji.

Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest przypadkowe. Imiona i nazwiska są fikcyjne. Wszelka zbieżność jest przypadkowa. Wszelkie przedstawione zdarzenia i osoby są fikcyjne.

[stres w pracy, psycholog w Bydgoszczy, psycholog online Bydgoszcz, stres w związku z utrata pracy, psychoterapia w Bydgoszczy, Magdalena Podolska psycholog]

Popularne słowa kluczowe...